חייגו! 09-8858226 | العربية | עברית | English
לימודי רפואה בחו''ל
דף ראשי > כתבות > הדרך ללימודים עוברת במכינה
צור קשר
לייעוץ חינם ללא עלות או התחייבות, מלאו את הפרטים ונחזור אלכם בהקדם!

כתבות

מסלולי לימוד
מכינה קדם רפואית
רפואה כללית
רפואת שיניים
רוקחות
פיזיותרפיה
וטרינריה
תואר ראשון פסיכולוגיה
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ובריאותית
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ילד והתפתחותית
אדריכלות
הנדסה
מנהל עסקים
תקשורת
יחסים בינלאומיים
קורס גרמנית

הדרך ללימודים עוברת במכינה

, 02/04/2017

הבדיחה הוותיקה מדברת על כך שחלומה של כל אם היא לקבל ילד או ילדה העוסקים ברפואה. מדובר בתחום קשה ומתיש, עם הרבה אחריות ולא הרבה תגמול בשנים הראשונות של הקריירה, אך עדיין, הרבה אנשים מרגישים שליחות מסוימת ורצון לעזור לאנשים אחרים. בגלל הדברים הללו, ובגלל הסיכוי להפוך לרופא מצליח ומרוויח, אנשים מוכנים לעבור את הלימודים הקשים ולהפוך לרופאים.

 

תנאי הקבלה ללימודים בישראל קשים ומתישים במיוחד, ולכן סטודנטים רבים בוחרים ללמוד בחו"ל, כשהמדינות הפופולאריות הן בעיקר הונגריה, רומניה ואיטליה. לפני היציאה לחו"ל, כדאי מאוד לגשת למכינה קדם רפואית כדי להכין את עצמך למה שעתיד לקרות ולהגביר את הסיכויים להצליח בחו"ל הן מבחינה לימודית והן מבחינה תרבותית.

 

חוויה לימודית ותרבותית

בהונגריה למשל, מוצעת מכינה קדם רפואית שמתקיימת בבירה בודפשט, והיא כוללת לימודים באווירה משפחתית, סיורים מקצועיים ואפילו טיולי גיבוש לסטודנטים. מכינה דומה מתקיימת גם בעיר סגד ופייץ ואלו הן המכינות היחידות והרשמיות בדרך ללימודים באוניברסיטאות בהונגריה.

 

המכינה מיועדת למספר סוגים של אנשים שזקוקים לעזרה רגע לפני המעבר הלא פשוט לארץ זרה. המכינה מסייעת לאנשים שחסרים ברקע במקצועות לימודיים כמו ביולוגיה, כימיה ופיזיקה, למי שרוצה לחזק את האנגלית שלו לפני תחילת הלימודים, ולאנשים שמבקשים הכוונה כללית לפני השנה הראשונה. בנוסף, המכינה גם מסייעת לאנשים שאינם עומדים באחד או מספר מתנאי הקבלה לאוניברסיטאות.

למכינה יש שני מסלולים – מסלול רגיל המתחיל באוקטובר ונמשך עד מאי, והשני, מסלול מזורז של ארבעה חודשים – מינואר ועד מאי. במכינה לומדים מספר רב של מקצועות החל מביולוגיה וכימיה ועד מספר סוגי אנגלית כמו אנגלית תקשורתית ואנגלית כללית. כמובן, התוספת היא לימוד הונגרית בסיסית לחיזוק הקשר עם המקומיים והבנה עמוקה יותר של תוכנית הלימודים.

 

כל הכלים להצלחה

אנשים הנרשמים למכינה מקבלים חוויה שלמה על בסיס התאמה אישית. לכל אחד מערכת לימודים אשר מותאמת לו והמטרה היא לעזור לסטודנט להמשיך הלאה תוך כדי מתן סביבת לימודים תומכת ולא תובענית מדי. המרצים הם אנשי אקדמיה בעלי ניסיון, אשר יודעים מה דרוש כדי להצליח בלימודים בהונגריה.

הנתון החשוב ביותר הקשור למכינה, הוא שלא פחות מ-96 אחוזים מהתלמידים אשר עוברים אותה, עוברים בהצלחה גם את בחינות הכניסה לאוניברסיטאות. המכינה מותאמת למה שעתיד לבוא, הן מבחינת השפה, הן מבחינת חומר הלימוד והן מבחינת התרבות שהתלמידים עתידים לפגוש.

כמו בארץ או במקומות אחרים בעולם, מכינה היא דבר חיובי. ההכנה לקראת מסלול ארוך, מתיש וכל כך קובע בחיים, היא חשובה מאין כמותה. אחוזי ההצלחה לא משקרים, במיוחד כשמדובר בהונגריה. סטודנטים אשר לומדים בהונגריה הם בעלי האחוזים הגבוהים ביותר לצלוח את בחינות הסטאז' גם בישראל. חשוב מאוד להכין את עצמך ללימודים וחיים במקום אחר. ההלם עוד יגיע, אך חשוב לווסת אותו ולדעת לקחת אותו בפרופורציות. זה בדיוק מה שמכינה קדם רפואית עושה – היא עוזרת, תומכת ונותנת את כל הכלים הדרושים להצלחה.

יוניברסטי

משרד: 09-8858226

פקס:09-8858287

נייד: 053-4450446

דוא"ל: info@uis.co.il

סמינר אפעל, רחוב היסמין 1,

בניין יד טבנקין קומה א', רמת אפעל

עמודים כלליים

לימודי רפואה בחו"ל

מידע מקצועי

תנאי שימוש

מדיניות פרטיות

פסיכולוגיה קלינית

אדריכלות

הנדסה

מקצועות לימוד

לימודי רפואה

רפואת שיניים

רוקחות

וטרינריה

פיזיותרפיה

פסיכולוגיה

מידע כללי

עמוד הבית

כתבות

סטודנטים מספרים

גלריות תמונות

גלריית סרטים

לוח מודעות

צור קשר