חייגו! 09-8858226 | العربية | עברית | English
לימודי רפואה בחו''ל
דף ראשי > כתבות > רעבים להצלחה ? !
צור קשר
לייעוץ חינם ללא עלות או התחייבות, מלאו את הפרטים ונחזור אלכם בהקדם!

כתבות

מסלולי לימוד
מכינה קדם רפואית
רפואה כללית
רפואת שיניים
רוקחות
פיזיותרפיה
וטרינריה
תואר ראשון פסיכולוגיה
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ובריאותית
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ילד והתפתחותית
אדריכלות
הנדסה
מנהל עסקים
תקשורת
יחסים בינלאומיים
קורס גרמנית

רעבים להצלחה ? !

, 13/09/2018

רעבים להצלחה?!

 

לימודי רפואה הם קשים ומתישים ואנשים רבים מחליטים לעשותם בחו"ל. מכל המדינות בעולם, הסטודנטים הלומדים בהונגריה הם המצליחים ביותר בבחינות בישראל

 

תחום הרפואה הוא תחום מבוקש מאוד לאורך עשרות השנים האחרונות. אנשים רבים מנסים להיות רופאים, בין אם מצורך הומניטרי ואוהב אדם, או בין אם משיקולים כלכליים נטו. הדרך לנחלה בתחום הרפואה היא ארוכה מאוד. הלימודים ארוכים ומתישים, הסטאז' קשה ולא מתגמל ולמעשה, הנחת מגיעה רק לאחר כשני עשורים בתחום.

הלימודים בישראל כלל לא פשוטים ואנשים רבים פונים ללימודים בחו"ל כדי לקצר תהליכים. חלק מהיעדים הפופולאריים ללמידת רפואה בחו"ל הם הונגריה, איטליה, רומניה, אוסטרליה, קנדה ועוד. אנשים מעדיפים לצאת לחו"ל כדי לספוג חוויות ותרבות אחרת, אך מתקשים לבחור יעד מועדף. נראה שהדרך הנכונה לבדוק יעד הוא אחוז העוברים את בחינות הרישוי ברפואה בארץ. באלמנט הזה, נראה שלהונגריה יש יתרון גדול מאוד.

 

הסטטיסטיקה לא משקרת

 

סטודנטים רבים יוצאים להונגריה ללמוד בעיקר רפואה כללית, אך גם רפואה דנטלית. הונגריה היא אולי יעד פחות פופולארי כמו איטליה הסקסית, אך הנתונים לא משקרים. הלימודים בהונגריה פשוט איכותיים יותר והסיכוי לעבור את הבחינות בישראל עולה בצורה משמעותית.

נכון לשנת 2015, בישראל היו 1,111 רופאים אשר למדו בהונגריה. מדובר ב-4.1 אחוזים מהרופאים בישראל. רק לישראל, בריה"מ לשעבר, רומניה ואיטליה היו יותר רופאים, אך לא בצורה דרסטית. כשזה נוגע לאחוז העוברים את מבחני הרישוי לקראת סטאז', נראה שאין מתחרים להונגריה. לא פחות מ-73 אחוזים מהסטודנטים אשר ניגשו לבחינה בין השנים 2009 ל-2011 עברו את הבחינה בהצלחה. אחוז גבוה בהרבה משאר המדינות ששלחו מספר משמעותי של נבחנים. לשם השוואה, רק 30 אחוזים מהנבחנים שהגיעו מלימודים באיטליה עברו את הבחינה.

גם בנושא הנפקת רישיונות רפואה נראה שללומדים בהונגריה יש יתרון גדול. בשנת 2015 למשל, הונפקו 101 רישיונות רפואה לסטודנטים אשר למדו בהונגריה. יותר מרומניה (90), יותר מאיטליה (73) והרבה יותר מגרמניה (32). למעשה, הונגריה מובילה בנתון הזה בבטחה בכל שנה מאז שנת 2005. אין שום ויכוח שלימודים בהונגריה שלחו הרבה יותר סטאז'רים ורופאים מוסמכים לישראל מאשר כל מדינה אחרת בעולם.

 

חוויה לימודית אחרת ושונה

 

יש שתי אוניברסיטאות ללימודי רפואה בהונגריה כשאחת מהן ממוקמת בבירה בודפשט והשנייה בעיר סגד. שתי האוניברסיטאות הללו מציגות פקולטות מרשימות באווירה משפחתית ותומכת. הלימודים כוללים סיורים מקצועיים וכן טיולי סוף שבוע להקלת האווירה. חלק מהמבקשים ללמוד בהונגריה יאלצו לעבור מכינה לפי קריטריונים מוגדרים וכדאי לבדוק את הזכאות לפני הרשמות לאוניברסיטאות הנ"ל. שפת הלימוד באוניברסיטאות היא אנגלית והמכינות הן רלוונטיות מאוד לנרשמים. למעשה, כ-96 אחוזים מהעוברים את המכינה בהצלחה מתקבלים גם ללימודים בהונגריה.

לימודים בהונגריה הם לא רק חוויה תרבותית וקלה יותר מהלימודים בישראל. מדובר בחוויה לימודית איכותית שעוזרת ומתאימה מאוד לצורך הישראלי. הלומדים מקבלים את כל הכלים להצלחה והסטטיסטיקה פשוט מדברת בעד עצמה. הסטודנטים שלמדו בהונגריה פשוט מצליחים יותר בישראל יותר סטודנטים שהגיעו מכל מקום אחר בעולם.

יוניברסטי

משרד: 09-8858226

פקס:09-8858287

נייד: 053-4450446

דוא"ל: info@uis.co.il

סמינר אפעל, רחוב היסמין 1,

בניין יד טבנקין קומה א', רמת אפעל

עמודים כלליים

לימודי רפואה בחו"ל

מידע מקצועי

תנאי שימוש

מדיניות פרטיות

פסיכולוגיה קלינית

אדריכלות

הנדסה

מקצועות לימוד

לימודי רפואה

רפואת שיניים

רוקחות

וטרינריה

פיזיותרפיה

פסיכולוגיה

מידע כללי

עמוד הבית

כתבות

סטודנטים מספרים

גלריות תמונות

גלריית סרטים

לוח מודעות

צור קשר