חייגו! 09-8858226 | العربية | עברית | English
לימודי רפואה בחו''ל
דף ראשי > כתבות > להיות פסיכולוג קליני ללא בחינת מתא"ם בוגרי המסלולים של פסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת ELTE השתלבו בישראל בהצלחה המסלולים היוקרתיים ללימודי פסיכולוגי
צור קשר
לייעוץ חינם ללא עלות או התחייבות, מלאו את הפרטים ונחזור אלכם בהקדם!

כתבות

מסלולי לימוד
מכינה קדם רפואית
רפואה כללית
רפואת שיניים
רוקחות
פיזיותרפיה
וטרינריה
תואר ראשון פסיכולוגיה
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ובריאותית
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ילד והתפתחותית
אדריכלות
הנדסה
מנהל עסקים
תקשורת
יחסים בינלאומיים
קורס גרמנית

להיות פסיכולוג קליני ללא בחינת מתא"ם בוגרי המסלולים של פסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת ELTE השתלבו בישראל בהצלחה המסלולים היוקרתיים ללימודי פסיכולוגי

, 09/12/2018

 

תנאי הקבלה לפקולטות הנחשקות באוניברסיטאות בישראל הולכים ומחמירים משנה לשנה, מה שמונע מאנשים מוכשרים לקבל הכשרה אקדמית ולהגשים את ייעודם המקצועי.

 

על-מנת להתקבל למסלולי הלימוד לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית ילד התפתחותית ובפסיכולוגיה  בריאותית נדרשים המועמדים לעמוד בבחינת המתא"ם. מתברר שרבים מבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה, בהם סטודנטים מצטיינים, מתקשים לעבור את הבחינה. האלטרנטיבה שעומדת לרשותם היא לימודים במוסדות אקדמיים ברחבי העולם, או לוותר על החלום.

 

אחד המוסדות האקדמאים המובילים בעולם, היא אוניברסיטת ELTE (Eötvös Loránd University ) שבהונגריה. אוניברסיטת ELTE נמצאת בטופ 200 בדירוג העולמי יחד עם המרכז הבינתחומי בהרצליה, לדירוג הפקולטות לפסיכולוגיה בעולם לחץ כאן:

http://www.shanghairanking.com/Shanghairanking-Subject-Rankings/psychology.html 

 

הפקולטה לפסיכולוגיה ב- ELTE הפכו כבר לפני קרוב ל- 20 שנים למסלולי לימוד בינ"ל, מה שמקבל ביטוי בקשרים אקדמיים ומחקריים של הפקולטות וראשיהן עם מוסדות אקדמיים מובילים בעולם, ויש בה תכנית לימודים בשפה האנגלית. בוגריה הישראלים משתלבים בהצלחה במערכת הבריאות כבר 16 שנים, ורבים מהם אף פתחו קליניקות פרטיות מצליחות.

 

אוניברסיטת ELTE

ELTE היא בין האוניברסיטות הראשונות שהוקמו באירופה, לפני 300 שנים!!! . האוניברסיטה ממוקמת בעיר הבירה, בודפשט, מרכז חיי הכלכלה, החברה והתרבות שבהונגריה,  בלב ליבו של הרובע 7 שהוא הרובע היהודי.

 

ELTE נחשבת למוסד האקדמי הגדול ביותר בהונגריה, ולומדים בה כ- 40 אלף סטודנטים. האוניברסיטה מושכת אליה סטודנטים מרחבי אירופה, ומדינות רבות נוספות מחוץ ליבשת.

 

הפקולטה לפסיכולוגיה פופולרית במיוחד בהונגריה ומחוצה לה בזכות רמת הלימודים הגבוהה וכמובן איכות המרצים, שחלקם הם בעלי שם בינ"ל בתחומם.

 

לימודי המשך במסלולי פסיכולוגיה קלינית התפתחותית ובריאותית

בפקולטה לפסיכולוגיה שבאוניברסיטת ELTE פועלים מסלולי לימודי המשך, שמבוקשים ביותר על ידי הישראלים: פסיכולוגיה קלינית בריאותית ופסיכולוגיה קלינית ילד התפתחותית. שני המסלולים מוכרים על-ידי מועצת הפסיכולוגים.

 

המסלולים הנוספים , שקיימים בלימודי תואר שני הם: פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה חינוכית, ופסיכולוגיה ארגונית לתואר שני.

 

תנאי הקבלה למסלולים שונים מאלה המקובלים בארץ. במקום בחינת המתא"ם נדרשים המועמדים לקרוא מאמר מחקרי ולהיבחן עליו בעל-פה. מטרת הבחינה היא לבחון את כושר ההבנה המחקרית של המועמד, ניתוח תוצאות ודיון שקרא במאמר. המבחן בודק גם את יכולת התבטאות באנגלית והאישיות של המועמד.  בהתאם לתוצאות המבחן מבצעת הפקולטה תהליך התאמה של המועמדים למסלול הלימודים.

 

הלימודים בשני המסלולים כוללים 4 סימסטרים, בסופם מגישים הסטודנטים תזה מחקרית / כמותית. עם שובם לארץ נדרשים הסטודנטים הישראלים השלמת פרטיקום למשך 10 חודשים בשדה קליני בישראל ולאחריו התמחות של 4 שנים בחצי משרה. בשלב התמחות בישראל ניתן לקבל מילגת התמחות מטעם משרד הקליטה למשך שנתיים.

 

חווית הלימודים באוניברסיטת ELTE

מעבר לרמת הלימודים הגבוהה נהנים הסטודנטים במסלולי הפסיכולוגיה הקלינית ב- ELTE מחוויית לימודים איכותית. כיתות הלימוד קטנות, ומשלבות בתוכן סטודנטים ממדינות שונות, שלמדו תואר ראשון באסכולות שונות, מה שיוצר מפגש מרתק ברמה האקדמית, במיוחד בתרגולים המשותפים. לעיתים קשרי הלימודים בכיתה גולשים לרמה החברית, מה שמעשיר ותורם לכל אחד מהסטודנטים, הישראלים והאחרים.

המרצים ברובם הם אנשי מחקר בעלי שם באירופה ומחוצה לה, ומאפשרים לסטודנטים לרכוש ידע ברמה הגבוהה ביותר, להשתתף בתהליכים מחקריים ועוד.

 

 

תנאי החיים בבודפשט

בודפשט היא מרכז התרבות והכלכלה של הונגריה, ועלויות המחייה סבירות ואף נמוכות מאלה שבישראל בכ- 30% עד 40%.

 

רבים מהסטודנטים במסלולי הפסיכולוגיה הקלינית הם בעלי משפחות, והעיר מאפשרת לכל בני המשפחה לשהות בה למשך כל תקופת הלימודים. בני הזוג יוכלו למצוא בה שפע של אפשרויות תעסוקה. בעיר פועלות מסגרות חינוך בינלאומיות ומסגרות חינוך יהודיות.

 

בודפשט נמצאת במרחק שעתיים טיסה מישראל. בכל יום יש בין 1-3 טיסות על קו תל אביב בודפשט , כך שניתן בקלות יחסית להגיע לארץ בתקופות של חופשים.

 

חברת יוניברסיטי לימודים בהונגריה מייצגת את אוניברסיטת ELTE בישראל והינה זרוע מזכירותית של האוניברסיטה. ביוניברסיטי תוכלו לקבל מידע מקיף על התוכנית, תנאי הקבלה ועלויות. הנך מוזמן למלא טופס צור קשר ונקבע פגישת ייעוץ ללא התחייבות או עלות

יוניברסטי

משרד: 09-8858226

פקס:09-8858287

נייד: 053-4450446

דוא"ל: info@uis.co.il

סמינר אפעל, רחוב היסמין 1,

בניין יד טבנקין קומה א', רמת אפעל

עמודים כלליים

לימודי רפואה בחו"ל

מידע מקצועי

תנאי שימוש

מדיניות פרטיות

פסיכולוגיה קלינית

אדריכלות

הנדסה

מקצועות לימוד

לימודי רפואה

רפואת שיניים

רוקחות

וטרינריה

פיזיותרפיה

פסיכולוגיה

מידע כללי

עמוד הבית

כתבות

סטודנטים מספרים

גלריות תמונות

גלריית סרטים

לוח מודעות

צור קשר